Trio trąbka-bas-perkusja, które penetruje przeróżne obszary muzyczne czerpiąc z różnorodnych inspiracji – od eksperymentu, twórczości ludowej, poprzez jazz do rocka. Projekt Marienburg brał udział w nagraniach płyt Pop Dom, Miasto Nic, Jedzie, Numery, nagrał muzykę do filmów Pokonać siebie i Autonaprawa. Zespół wykonuje też na żywo ścieżkę dźwiękową do filmów niemych. Podczas Magic Malbork zobaczymy i usłyszymy muzyków grających muzykę na żywo do filmu „Symfonia zmysłów” z Gretą Garbo.

Janusz Zdunek – Trębacz i kompozytor. Zaczynał w grupach Pegaz oraz Mazzoll & Arhythmic Perfection. Lider projektów 4 Syfon, 5 Syfon, Marienburg, Minus, 3, Ensemble, kompozytor muzyki do filmów, członek kultowego Kultu, formacji Kasia i Wojtek oraz Buldog.

Ireneusz Kaczmar – Gra na gitarze basowej. Zaczynał w zespołach Striptease i Baca Band, współzałożyciel alternatywnej formacji Deneuve, współpracuje z: Etna Kontrabande, Harfa Gospel Choir, Pabieda, Ilona Damięcka-Gliwa, Holy Guns.

Rafał Baca – Gra na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Debiutował w punkowej formacji Pluton, współzałożyciel Baca Bandu, Striptease’u i Deneuve, współpracuje z: Armagedon, Pabieda, Dead Flowers, Kuśka Brothers, LONT, Wojtek Bryll Group.

PIĄTEK, 11 SIERPNIA 2017
18:30 – pokaz filmu niemego „Symfonia zmysłów” z muzyką na żywo Janusz Zdunek + Marienburg (Sklepy Cynamonowe, róg ulic Sierakowskich i Piastowskiej)