Ryszard Bazarnik to wielce uzdolniony perkusista, multiinstrumentalista, wulkan energii i pomysłów, bardzo optymistyczny, zawsze uśmiechnięty człowiek, nawiązujący znakomity kontakt z publicznością. Jest też pomysłodawcą, wynalazcą i konstruktorem niecodziennych instrumentów, z którymi występował w programach telewizyjnych i na scenach wielu krajów – począwszy od Polski i Niemiec, a na kończąc np. na Dubaju. Stworzył miedzy innymi największy bęben świata, który waży kilka ton i może na nim grać równocześnie ponad 140 osób, a jednym z jego ostatnich wynalazków są wielkie fluorescencyjne bębny z … fontannami, które zaprezentuje wraz z trójką bębniarzy swojego zespołu w Malborku w czasie nocnych spektakli multimedialnych „Magia Światła”

Grupę Ryszarda Bazarnika zobaczymy także w ramach animacji ulicznych w sobotę, 12 sierpnia. Będzie to rytualna przygoda z bębnami i śpiewem plemiennym. Przed laty więzi między ludźmi budowane były właśnie w ten sposób – przez udział w obrzędach, grze na instrumentach, taniec i śpiew. Artyści zaproszą uczestników festiwalu Magic Malbork do wspólnej przygody – warsztatów gry na bębnach oraz zaśpiewów i okrzyków plemiennych – tę część poprowadzi wokalistka Iza Kowalewska. Przygotujmy się więc na wspólną zabawę w szalonych rytmach. Jedyne co trzeba przynieść ze sobą to dużo pozytywnej energii, entuzjazmu i uśmiech od ucha do ucha.

PIĄTEK, 11 SIERPNIA 2017
22:00 – Magia światła – widowisko laserowe Visual Sensation z udziałem akrobatów Delfiny & Bartka oraz bębniarzy Ryszarda Bazarnika (ogród Centrum Informacji Turystycznej, dawne Malbork Welcome Center)
00:00 – Magia światła – widowisko laserowe Visual Sensation z udziałem akrobatów Delfiny & Bartka oraz bębniarzy Ryszarda Bazarnika (ogród Centrum Informacji Turystycznej, dawne Malbork Welcome Center)

SOBOTA, 12 SIERPNIA 2017 ROKU
17:15 – 17:45 – Uliczne muzykowanie i animacje – bębniarze Ryszarda Bazarnika (ul. Kościuszki przy wejściu do Centrum Informacji Turystycznej)
18:30 – 19:00 – Uliczne muzykowanie i warsztaty – bębniarze Ryszarda Bazarnika (ul. Kościuszki przy wejściu do Centrum Informacji Turystycznej)
23:30 – Magia światła – widowisko laserowe Visual Sensation z udziałem akrobatów Delfiny & Bartka oraz bębniarzy Ryszarda Bazarnika (ogród Centrum Informacji Turystycznej, dawne Malbork Welcome Center)
00:30 – Magia światła – widowisko laserowe Visual Sensation z udziałem akrobatów Delfiny & Bartka oraz bębniarzy Ryszarda Bazarnika (ogród Centrum Informacji Turystycznej, dawne Malbork Welcome Center)