Grupa założona w 2003 roku przez Joannę Berenikę Nitefor (aktorkę, artystkę uliczną, trenerkę wokalną i wokalistkę zespołu Sudarynja, stypendystkę MKiDN). Zajmuje się żywymi rzeźbami, performancem ulicznym, happeningiem, projektowaniem strojów. Poza działaniami ulicznymi, brali  udział w wielu eventach, targach, międzynarodowych festiwalach żywych rzeźb i sztuki ulicy w kraju i za granicą.

Żywe rzeźby Street Art Masters odwiedzili m.in. Polskę, Niemcy, Belgię, Holandię, Hiszpanię i Wyspy Kanaryjskie, Łotwę, Francję, Włochy.

Opisy postaci:
Lolita Gothic Doll – postać zabawna, rozbrajająca, wybuchająca niewinnym śmiechem, równocześnie nieco upiorna i niegrzeczna. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak bardzo miłą lalką. Zaczepia publiczność , płata figle, lubi wchodzić w interakcje. Ubrana w delikatne koronki gotycka lalka porusza się mechanicznie, w zwolnionym tempie, co czasem utrudnia jej kontakt z widzem, bywa przyczyną jej humorków i grymasów. Wypowiada sekwencje powtarzających się zdań i wyrazów, niczym stara zabawka, która się zacięła. Jej towarzyszką i powiernicą sekretów jest mała laleczka,


Naprawiacz Serc – zwariowana żywa rzeźba, utrzymana w kolorach intensywnej zieleni oraz szlachetnego złota, postać bardzo pozytywna i radosna. Jest mechanikiem ludzkich serc – bawi, rozwesela, zaskakuje. Sprawia, że w naszym życiu pojawia się, choćby na chwilę, więcej radości. Wyposażony w bańkownicę oraz olbrzymie klucze naprawcze, którymi zaczepia przechodniów, wchodzi w interakcje, kradnie męskie kapelusze i damskie serca.

Liberty – Statua Wolności z Nowego Jorku ożyła i wyruszyła w podróż dookoła świata! Imponująca, wysoka rzeźba utrzymana w jednolitym odcieniu zieleni. Kochająca Marylin Monroe niepoprawna flirciara i uwodzicielka, przy tym pełna wrodzonej klasy i arystokratycznego, klasycznego wdzięku.
W jej lustrze widz może przyjrzeć się własnej twarzy, odbiciu świata, poszukać odpowiedzi na pytanie, czym jest wolność.

 

Lady Chochlik – klasyczna żywa rzeźba, inspirowana zaczarowanym światem baśni.Pod pięknymi sukniami i dystyngowanym zachowaniem, skrywa swoją psotną i nieokrzesaną naturę. Wyposażona w ulubione lusterko i puzderko na magiczny puder, zawsze chętnie doradzi zmianę fryzury, dobierze makijaż…albo zademonstruje publiczności swój prawdziwy, figlarny charakterek!

SOBOTA, 12 SIERPNIA 2017 ROKU
16:00 – uliczne animacje – świat żywych rzeźb Naprawiacz Serc, Lalka Lolita (okolice zamku)
16:00 – 20:30 – uliczne animacje, świat żywych rzeźb – Naprawiacz Serc, Lalka Lolita, Statua Wolności, Lady Chochlik (ul. Kościuszki)