Tancerka flamenco, instruktorka tańca w Trójmieście, założycielka Szkoły Tańca Flamenco Anda Lu w Gdańsku, której celem jest szerzenie tańca, muzyki i kultury flamenco. Od wielu lat regularnie wyjeżdża do Andaluzji, gdzie poznaje taniec flamenco „u źródła” w najlepszych hiszpańskich szkołach tańca. Założycielka grup tanecznych „Toma Que Toma” oraz Zespołu Tańca Flamenco Uniwersytetu Gdańskiego „Los Mariscos”. Luiza Romanowska i jej grupa prezentują na scenie wyjątkowość i bogactwo kultury flamenco, niesamowitą ekspresję, będącą wyrazem  autentycznych emocji tancerzy. W swój taniec wkładają całe serce, przykładając dużą wagę do wyrazu artystycznego i emocji. We flamenco poszukują tego co pierwotne, czyste i dzikie, co stanowi istotę flamenco.SOBOTA, 11 SIERPNIA 2018

16:00 – 16:30 – rytmy ulicy – Pokaz i warsztaty flamenco z muzyką na żywoLuiza Romanowska z zespołem (plac przy kasach biletowych Muzeum Zamkowego w Malborku)

18:40 – 19:10 rytmy ulicy – Pokaz i warsztaty flamenco z muzyką na żywoLuiza Romanowska z zespołem (pl. Kazimierza Jagiellończyka)

22:30 – udział w wieczornym spektaklu Magic Malbork (widownia plenerowa przy ul. Parkowej)