Autorami projektu są Daniel Moszczyński i Bartek Pietsch – duet producencki, których inspiruje i jednoczy jazz, elektronika oraz hip-hop.

Bibobit to energetyczne połączenie hip-hopu, jazzu i elektroniki z polskimi tekstami, muzycznymi improwizacjami i eklektycznymi dźwiękami

Bibobit to suma wulkanicznej energii w wokalu, soczystego brzmienia sekcji dętej, wysmakowanych partii jazzowego fortepianu, ekspresyjnej elektroniki, oraz spontanicznej energii uwalnianej w niepowtarzalnych momentach improwizacji.
Zespół świadomie przekracza granice gatunkowe – łączy jazzowe harmonie i improwizacje z rapem, podsmaża je na elektronicznych tłustych brzmieniach i doprawia muzycznymi skojarzeniami każdego z nas. Bo w Bibobicie każdy jest trochę z innego świata.

„Kochamy żywe brzmienia, a nowoczesność bardzo nas inspiruje. Robimy jazz, groove, hip-hop, melodie, śpiewy i rymy. Nie lubimy mówić dla kogo tworzymy. No chyba, że mowa o pasji – dla niej zawsze!”

___________________________________________
Muzycy wystąpili m.in. na festiwalu „Green Town of Jazz” czy „Głogowskich Spotkaniach Jazzowych”. W roku 2014 zagrali wspólne koncerty w międzynarodowej obsadzie z Dirty Loops oraz zespołem Poluzjanci. W singlowym debiucie gościnnie wystąpiła Urszula Dudziak, która o współpracy z zespołem mówi: „W tej muzyce jest wolność(…) i to mnie bardzo inspiruje”.
Latem 2015 zagrali m.in na Orange Warsaw Festival oraz Slot Art Festival.
W listopadzie wystąpili na wspólnej scenie z Hypnotic Brass Ensemble podczas jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Made In Chicago.
W singlowym debiucie Bibobitu wzięła udział Urszula Dudziak.
Jesienią 2015 zaprezentowali drugi singiel pt. „Czasami”. Utwór doceniony został m. in. w Trzecim Programie Polskiego Radia i zadebiutował także na Liście
Przebojów Trójki. Z uznaniem wypowiadają się o nich Envee czy Hirek Wrona, a Michał Urbaniak poleca słowami: „Posłuchajcie! Warto! (…) To jest ta Muzyka!”