Dekoracja stołu na wesele – jak powinna wyglądać?

Dekoracja stołu na wesele – jak powinna wyglądać?

Wielkie wesela to doskonała okazja, aby stworzyć nastrojowy i elegancki uroczystość. Jednym z kluczowych elementów scenografii ślubu jest przygotowanie bufetu – ważne jest, aby wyglądał estetycznie i zgodnie z oczekiwaniami organizatorów. Jak powinna więc wyglądać dekoracja stołu na wesele? Oto kilka sprawdzonych rad!

Przede wszystkim, warto dobrze przemyśleć, jaki rodzaj aranżacji będzie pasował do stylu uroczystości. Stoły można efektownie dekorować pokrowcami albo serwetami, ale też je ozdabiać pięknymi dekoracjami w postaci bukietów kwiatów czy świec. Przede wszystkim jednak należy zadbać o takie rozmieszczenie i ilość produktów na stole, aby nikt nie czuł się chłodno przy korzystaniu z dań. Kalarepa, dynia czy ogórki to tylko niektóre produkty, które pojawiają się na prawdziwej imprezie weselnej, więc warto pomyśleć o urozmaiceniu menu.

Dla mocnego akcentu można również użyć elementów dekoracyjnych. Na przykład, efektownymi drobiazgami są figury lub dekoracje witrażowe albo też bogato ozdobione lampy choinkowe. Można też postawić na kuly oraz inne ozdoby, a takie elementy nadadzą naszej sali zupełnie nowego charakteru. Warto spróbować dodatkowo ułożyć kompozycje florystyczne, dzięki czemu całość będzie jeszcze piękniejsza. Ważną rolę odgrywa także dobór odpowiednich ozdobnych sztućców czy talerzy – muszą one pasować do poziomu luksusu pierwszoligowego bankietu.

Wszystkie pomysły powinny być dopasowane do kolorowej tematyki uroczystości – odpowiednio dobranymi meblami oraz akcesoriom można uzyskać naprawdę spektakularny efekt! Zastosowanie się do poniższych propozycji sprawi, że nudne drabiny kanap na scenografii ślubnej zostaną zastąpione pięknymi strojeniami stołów weselnych pełnymi smakołyków i ozdobników!

Na długo przed weselem każda Para Młoda powinna pomyśleć o dekoracji stołu. To jeden z najważniejszych elementów uroczystego wieczoru, gdyż stół, przy którym będą spożywane posiłki i toczony toast za szczęście nowożeńców powinien wyglądać wyjątkowo. Jeśli nie macie pomysłu na to jak go zaaranżować albo wolicie polegać na profesjonalnej dekoratorce, przedstawiamy kilka pomysłów.

Jeśli chodzi o kolorystykę dekoracji, możecie postawić na spokojne pastelowe tony lub odważniej – na one mocnych kolorach, np. czerwonego lub fioletowego. Przez podkreślenie koordynującymi barwami można dodać odrobinę interesującego charakteru i odmienić minimalistyczny wystrój sali weselnej.

Jednym z najprostszych dodatków dekoratorskich są srebrne lub złote świece. Są one dodatkiem dekoracyjtym, ale także idealnym elementem tworzenia idealnego nastroju na przyjęciu weselnym – to one niewymuszonym świetle ocieplają oraz urozmaicaj atmosfery. Kolejny elementem dostosującym całość do stylistyki waszej uroczystości może być obrus, który może być zarówno barwny jak i bezbarwny – „bielone” stogi białe lub ecru najlepiej sprawdza się przy nowoczesnych wnętrzach oraz subtelniejszych przyjęciach. Jeśli Wasz temat przewodni to stonowana elegancja warto pomyśleć również o suchych liściach, które bardzo dobrze budują atmosferę warmii i domowej intymności oraz skomponowania ich z serwetkami i kolorowymi płynami.

Twardym punktem aranżującym całość stołu mogą być bukieciki witryn czy ozdobne mini doniczki zarówno z owocami jak i świeżemi kwiatamy albo stertami cukierków – wa sza fantazja juz tutaj imieniuje!. Lakoniczna symetria tego typu rekwizytów tworzy elegancki efekt, a tak jeden detal potrafi zamienić nudny stolik w amfiteteatralną stronę!

Na weselu, które jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu, oprócz pięknych dekoracji i muzyki, ważna jest również odpowiednia aranżacja stołu. Taka dekoracja powinna być stanowić wizytówkę tego wyjątkowego dnia, podkreślając charakter imprezy.

Stół na weselu powinien być zawsze zdobiony piękną, gustowną dekoracją, która harmonizuje z ogólną stylistyką sali. Można go ozdobić kwiatami – np. kompozycjami na środku stołu lub dużym bukietem w środku sali. Ważne jest również wybór odpowiednich serwetek i ozdobnych sztućców oraz ramki do winietek. Dodatkowo, można przyozdobić trzonek szklanki lub talerze pełnymi drobnych dodatków – balonów, serpentyn czy przypinek na każde krzesło.

Jeśli chodzi o dekoracje stołowe na uroczystość, to niestety większość rozwiązań naprawdę nie należy do tanich – ale jeśli zdecydujecie się zorganizować to ważne wydarzenie sami – bardzo ważne jest zadbanie o elegancko prezentujące dekoracje stołu. Biorąc pod uwagę te aspekty, finalna dekoracja powinna być dopracowana i poprawiona do perfekcji, tak aby goście mogli powiedzieć sobie: „Wow!”

To jest tylko kilka porad dotyczących tworzenia wyjątkowego stołu na Wasze wesele. Pamiętajcie tylko, że głównym celem dekoracji stołu na Waszym przyjęciu nie może być jedynie okazanie go gościom – to ma być szczegółem, który uzupełni atmosferę całej imprezy.

admin